Skleněné výplně oken a dveří

Do hotových oken používáme izolační skla se součinitelem prostupu tepla od Ug = 1,1 W/m2K do Ug = 0,5 W/m2K.

Izolační skla jsou tvořena dvěma nebo více tabulemi plochého skla, jejichž vzdálenost je vymezována různě širokými plastovými distančními profily. Distanční profil je naplněn vysoušecím prostředkem s absorpčními vlastnostmi ve vztahu k likvidaci náznaku vlhkosti a vyrovnání tlaku v dutině mezi skly. Spojení skel s distančním profilem je provedeno organickým, trvale plastickým tmelem, který tvoří bariéru proti pronikání vlhkosti do dutiny. Vnější okraj izolačního skla je po celém obvodě utěsněn trvale pružným tmelem s výbornými fyzikálně mechanickými vlastnostmi. Dutina mezi skly se plní vzácným plynem argon, krypton. Výběr typu skla z široké nabídky dodavatele ponecháváme na zákazníkovi.

 

Typy skel

  • Standardní izolační skla – Skla nemají žádnou speciální vlastnost. Jsou plněné argonem a můžou obsahovat všechny typy distančních rámečků, od kterých se také odvíjí jejich tepelné vlastnosti. Tyto skla se používají nejčastěji při revitalizaci panelových domů.
  • Protihluková (decibelová) skla - standardní izolační dvojsklo sklo má protihlukovou hodnotu 30dB trojsklo pak hodnotu 32dB. Protihlukovým sklem lze dosáhnout hodnoty až 45dB. Dosahuje se toho pomocí různým složením a tloušťkou skla.
  • Bezpečnostní skla – tyto skla jak už název napovídá, mají za úkol chránit před vniknutím (rozbitím) skla. Existuje velká škála těchto skel. Mezi nejznámější patří drátosklo, kalené sklo, nebo conexové sklo jenž je tvořeno dvěmi skly slepenými mezi sebou bezpečnostní fólií.
  • Stopsolová skla – venkovní strana těchto skel obsahuje speciální příměsi kovů, takže se od ní odráží světelné paprsky. Často jsou označována jako tzv. „zrcadlová skla“ tuto funkci ale plní jenom tehdy pokud je v místnosti méně světla než venku. Pokud večer v místnosti rozsvítíte, bude dovnitř vidět.
  • Ornamentní skla – tato skla se používají jak z estetického, tak i praktického důvodů. Pokud nechcete, aby bylo dovnitř zřetelně vidět a aby přesto do místnosti procházelo, co možná nejvíce světla jsou tyto skla ta správná volba.
 
 
Merops spol. s r. o., Strojnická 374, 735 62 Český Těšín, tel.: 558 740 438, e-mail: merops@merops.cz
Zapsáno u Krajského soudu v Ostravě , oddíl C , vložka 16697